Ultrazvučna dijagnostika

Nataša Pujić Stanisavljev

Natasa Pujic Stanisavljev

OBRAZOVANJE:
• Specijalista radiologije Medicinski fakultet u Beogradu, 2015.
– Usavršavanje u oblasti dijagnostike bolesti dojke, General Hospital Falun Švedska, mentor profesor Laszlo Tabar
• Akademska specijalizacija iz pulmologije Medicinski fakultet u Beogradu, 2008. stipendista Fondacije za razvoj naučnog i umetničkog podmlatka diplomski rad “Osobenosti tuberkulozne infekcije kod pacijenata zaraženih HIV virusom”, (mentor prof. Dr Dragana Jovanović – Institut za plućne bolesti i tuberkulozu, KC Srbije)
• Doktor medicine Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, 1998.- 2005. (prosek ocena 9.17)
• Gimnazija “Stevan Puzić” u Rumi, prirodno-matematički smer, 1994. – 1998.
• Osnovna škola “Zmaj Jova Jovanović” u Rumi
• Osnovna muzička škola u Rumi, odsek za klavir

VEŠTINE:
• Dijagnostika dojke: mamografija (dijagnostička i screening), ultrazvuk (hand-held i ABUS), ultrazvukom vođene core-biopsije, MR
• Ultrazvučna dijagnostika: abdomena i bubrega, prostate, testisa, štitaste i pljuvačnih žlezda, mekih tkiva vrata,
• Color Doppler krvnih sudova
• CT dijagnostika (celog tela i CT u urgentnim stanjima)
• Radiografija i rad u skopiji
• Specijalista radiolog
• Odeljenski lekar i lekar na specijalizaciji
• Volonterski rad
• Opšti lekarski staž

RADNO ISKUSTVO:
Odeljenje radiološke dijagnostike, Opšta bolnica Sremska Mitrovica, od 2015. i dalje Odeljenje radiološke dijagnostike, Opšta bolnica Sremska Mitrovica, 2008. – 2015.
KBC “Dr Dragiša Mišović” Dedinje, Beograd, Odeljenje pulmologije i jedinica pulmološke intenzivne nege, 2006. – 2008.
KBC “Dr Dragiša Mišović” Dedinje, Beograd 2005. – 2006., položen stručni ispit

EDUKACIJE:
• Laszlo Tabar Breast seminar – Diagnosis and Detection of Breast Disease Using the Multimodality Approach, Beograd 2018. (kao organizator i simultani prevodilac, interpretator kursa)
• Studijski boravak na odeljenju Dijagnostike bolesti dojke Opšte bolnice u Falunu Švedska, mentor profesor Laszlo Tabar 2018. – sertifikat: skrining i dijagnostička mamografija, ultrazvuk i automatizovani ultrazvuk, ultrazvukom vođene i stereotaksične biopsije, magnetna rezonanca dojki
• Laszlo Tabar Breast seminar – Diagnosis of breast diseases using multimodality approach, Skopje, Macedonia, 2017.
• Laszlo Tabar Hands-on screening course, multimodality diagnosis of breast diseases with emphasis on breast MRI (including automated breast ultrasound – ABUS), Sigtuna, Sweden, 2017.
• Ultrazvuk muskuloskeletnog sistema i dojke sa terapjskim procedurama pod kontrolom ltrazvuka, Udruženje za medicinski imidžing pri Thomas Jefferson Institute, Beograd 2015.
• Color Doppler sonografija, Udruženje za medicinski imidžing pri Thomas Jefferson Institute, Beograd 2016.
• Advanced radiology techniques in emergency conditions (Faculty of Medicine, University of Novi Sad, Serbia), 2014.
• Diagnostic value of whole body CT (Faculty of Medicine, University of Novi Sad, Serbia), 2014.
• ESOR GALEN Foundation Course in Neuroradiology, ESOR Novi Sad Serbia, 2012.
• “Gaslini Advanced Course in Basic and Applied Immunology” Istituto Giannina Gaslini, Đenovai, Italija, 2007.
• Seminar iz kardiopulmonalne i cerebralne reanimacije, Centru za stručno-metodološki rad i edukaciju Gradski zavod za hitnu medicinsku pomoć, Beograd 2005.
• Stipendista Fondacije za razvoj naučnog i umetničkog podmlatka Ministarstva prosvete i sporta Republike Srbije u toku osnovnih studija kao i u toku postdiplomskih studija

NAUČNI RADOVI:
• “Radiological findings of tuberculosis in HIV positive patients”, European Congress of Radiology, 2013. DOI:10.1594/ecr2013/C-0404
• “Epidemiology of tuberculosis and HIV infection”, IV kongres Makedonskog respiratornog udruženja sa međunarodnim učešćem, Ohrid, 2008.
• “Changes in immune response to Mycobacterium tuberculosis in patients with HIV infection”, prezentovan u okviru “Gaslini Advanced Course in Basic and Applied Immunology” Đenova, Italija, 2007.
• “Neuoropsihijatrijski simptomi pacijenata obolelih od Alzhajmerove bolesti”,12th Annual International Ain Shams Medical Student’s Congress, Cairo 2004. i 45. kongres studenata medicine i stomatologije Srbije i Crne Gore, Budva 2004.
• “Kretanje stope mortaliteta od malignih tumora sa posebnim osvrtom na karcinom respiratornih organa na teritoriji Vojvodine u periodu od 1989-1998. godine”, International Union Against Tuberculosis and Lung Disease Pariz, 2001.

POSEDOVANJE VOZAČKE DOZVOLE
• Posedovanje vozačke dozvole B kategorije od 1998. godine