Interna medicina

Nevenka Aćimović

Nevenka Acimovic

Dr med. Nevenka Aćimović, rođ. Danojlić, je rođena 1951. godine u Glogovcu, kod Bogatića, gde je završila osnovno i gimnazijsko obrazovanje. Studije medicine, specijalizaciju interne medicine i užu specijalizaciju iz kardiologije je završila na medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Po završetku studija, prvih nekoliko godina je radila u Bogatiću. Potom prelazi da radi u ZC u Sremskoj Mitrovici, kao internista-kardiolog, na mestu šefa kardiologije i Koronarne jedinice. Sada radi u svojoj privatnoj, specijalističkoj ordinaciji “Dr Aćimović” u Sremskoj Mitrovici.

U Poliklinici Ginako radi od 2006. godine. U našoj kardiološkoj ordinaciji se bavi prevencijim, dijagnostikom i lečenjem bolesti srca i krvnih sudova, koje su najučestalije bolesti modernog doba. Na osnovu detaljne anamneze, kliničkog i ostalih pregleda naš kardiolog, doktorka Aćimović, postavlja ispravnu dijagnozu bolesti i propisuje terapiju.

Veliku pažnju posvećuje svom kontinuiranom stručnom usavršavanju i pored velikog stručnog i profesionalnog iskustva. Redovan je aktivan učesnik na našim domaćim ali i stranim stručnim edukaciama iz oblasti kardiologije.

Doktorka Aćimović se porodično bavi se pčelarstvom, više decenija unazad. Sa zadovoljstvom ističe proizvodnju meda kao veoma uspešan porodični brend.

Poliklinika Ginako u svojoj kardiološkoj ordinaciji pruža usluge u vidu:

1. Kompletnog internističkog fizikalnog pregleda sa EKG monitoringom
  2. Ultrazvuk srca sa Kolor doplerom
  3. Holter – 24h praćenje srčanog ritma
  4. Konsultacije u vezi urađenih  laboratorijskih analiza i dijagnostike kao i mišljenje i savet za dalju terapiju