NOVO u Poliklinici GINAKO!

05/07/2019
Sema-punkcija.png

Zahvaljujući dodatnoj edukaciji u oblasti dijagnostike bolesti dojke na švedskoj klinici kod Profesora Laszla Tabara naši radiolozi, doktorka Jelena Simović i Nataša Pujić-Stanisavljev, su savladale i već duže vremena u primenjuju tehniku punkcije cista u  dojkama. Ovu intervenciju su u indikovanim slučajevima počele da primenjuju i kod pacijentkinja Poliklinike Ginako.

Punkcija ciste u dojci je bezbolna, jednostavna za izvođenje, a  izvodi se pod kontrolom ultrazvuka. Procedura traje nekoliko minuta, ne zahteva posebnu pripremu niti iziskuje posebno ponašanje ili mirovanje. Eliminacija sadržaja ima višestruki značaj: momentalno se olakšavaju tegobe, smanjuje se njena veličina i napetost koju uzrokuje, sadržaj može da se laboratorijski analizira, a ne manje važno je što pacijentkinja više ne pipa čvorić i momentalno se oslobađa stresa.