KARDIOLOŠKA ORDINACIJA POLIKLINIKE GINAKO – magistar, dr med, Slobodan Gajić, kardiolog

04.12.2021.
Kardiolgija.jpg

Naš kardiolog, magistar dr Slobodan Gajić, na novom radnom zadatku… upoznavanje sa komandama novog ultrazvučnog aparata, koji je Poliklinika Ginako obezbedila za ordinaciju ultrazvučne dijagnostike. Prilikom ultrazvučnog pregleda srca znanje, iskustvo i stalno usavršavanje kardiologa (u čemu naš doktor Gajić uopšte ne oskudeva) je od izuzetnog značaja. Dr Gajić je svoje dugogodišnje kliničko iskustvo sticao na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu. Za kvalitet ultrazvučnog pregleda srca je veoma bitan i ultrazvučni aparat koji se koristi. Iako je aparat koji je do sada korišćen za preglede bio izuzetno kvalitetan, odlučili smo se za nabavku novog, jednog od najsavremenijih, aparata u cilju pružanja još kvalitetnijih usluga iz ove oblasti.

Osim ultrazvčnog pregleda srca i standardnih kardioloških pregleda, naš kardiolog, dr Slobodan Gajić, očitava i 24-časovni HOLTER EKG-a (elektrokardiogram) i 24-časovni HOLTER MONITORING KRVNOG PRITISKA. Holteri su mali, nosivi uređaji koji beleže srčani ritam i vrednost krvnog pritiska, a postavljaju se u cilju registrovanja bolesti srca, u praćenju rada pejsmejkera i otkrivanja dnevnih i noćnih promena vrednosti krvnog pritiska kao i u cilju praćenja uspeha lečenja povišenog krvnog pritiska.