E RECEPT

18.03.2019.
e-recept-sl.-2..jpg

eRecept u Poliklinici Ginako

Poliklinika Ginako je 25.februara 2019.  godine od strane Ministarstva Zdravlja Republike Srbije dobila parametre za pristup centralnom elektronskom zdravstvenom sistemu. Time su se stekli uslovi da Poliklinika Ginako pređe na propisivanje lekova, posredstvom integrisanog zdravstvenog sistema.

Podsećanja radi, Poliklinka Ginako sa Republičkim zavodom za zdravstveno osiguranje, filijalom za sremski okrug, ima sklopljen Ugovor o korišćenju jedinstvenog identifikacionog broja lekara (ID broj), čime su se stekli uslovi da se u ginekološko-akušerskoj ordinaciji propisuju lekovi na obrascu lekarskog recepta, odnosno da se propisuju lekovi na teret sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja.