HOLTER SRČANOG RITMA (EKG-a)

11.03.2019.
HOLTER-2.-1200x900.jpg

Poliklinika Ginako je nabavila i u rad uvela savremeniji i noviji aparat  HOLTER  SRČANOG RITMA (EKG-elektrokardiogram). Ovaj holter je u stvari grafički zapis  električne aktivnosti srca tokom 24 sata.  Holter je mali, nosivi uređaj koji beleži srčani  ritam.  Holter EKG-a se koristi u cilju registrovanja promena srčanog ritma, poremećaja sprovođenja (aritmije)  i drugih bolesti srca, u praćenju rada pejsmejkera i sl.

Holter je mali, nosivi uređaj koji “zapisuje” aktivnost srčanog mišića. Snimanje traje jedan dan (24 sata), bezbolno je, bezbedno i bez štetnih je efekata. Tokom nošenja holtera dozvoljeno je bavljanje  uobičajenim dnevnim aktivnostima.

Ovo je standardna metoda koja se već dugi niz godina primenjuje  u kardiološkoj ordinaciji Poliklinike, a u sklopu  savremene dijagnostike bolesti srca i krvnih sudova.